Онлајн игра Снежни топки Опсада 2. Игра бесплатно игри Логика

Бесплатни онлајн игри

Среќна Нова Година! Снегот се врати на опсадата со голема екстензија! Во играта многу шарени нивоа, светли музика и одлична смисла за хумор.

© -. Бесплатен онлајн игра Снежни топки Опсада 2 () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Снежни топки Опсада 2 за слободни. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Снежни топки Опсада 2 и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Додади во омилени

Игра Снежни топки Опсада 2 онлајн


Опис на играта Снежни топки Опсада 2 линија. Како да се игра онлајн игра Среќна Нова Година! Снегот се врати на опсадата со голема екстензија! Во играта многу шарени нивоа, светли музика и одлична смисла за хумор. Ваша задача - да дава подарок на земјата во нејзиното место се појави шевронен. За да го направите ова, користете го глувчето за да ја уништи коцки блокови. Играта бара логичко и просторното размислување. Целосно нивоа и ти ќе нов рекорд!
Оценувате оваа игра: Изиграни: 424
Снежни топки Опсада 2 ( Гласови4, Средно Рејтинг: 5/5)
0%

Слични Игри