Онлајн игра Красат елка. Игра бесплатно игри Девојки

Бесплатни онлајн игри

Кога дојде зимата, децата со нетрпение очекуваме да на зимските празници. Во вашиот двор убава елка расте и дека сакате да го красат со обоени стаклени топки.

© -. Бесплатен онлајн игра Красат елка () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Красат елка за слободни. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Красат елка и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Додади во омилени

Игра Красат елка онлајн


Опис на играта Красат елка линија. Како да се игра онлајн игра Кога дојде зимата, децата со нетрпение очекуваме да на зимските празници. Во вашиот двор убава елка расте и дека сакате да го красат со обоени стаклени топки. Красат елка ѕвезди, топки и други играчки како ви се допаѓа. Drag and drop секој украс во место. Откако ќе го украсуваат елка, најдете играчки и ги става под дрвото.
Оценувате оваа игра: Изиграни: 748
Красат елка ( Гласови23, Средно Рејтинг: 3.52/5)
0%

Слични Игри